VILLA KURESSAARES II

Möbiuse lehest inspireeritud elumaja


Asukoht: Kuressaare
Tellija: Eraisik
Projekti algus: 2004
Valminud: 2007
Pindala: 250 m2


Kuressaare äärelinnas, merest vaid paarisaja meetri kaugusel asuva eramu arhitektuurse vormi loogika on lindi voltimine – lihtne tegevus, mis loob võimaluse ruumilisteks manipulatsioonideks. Lisades sellele tellija poolt sõnastatud kasutusprogrammi, teiseneb voltimine abstraktsest vormimängust sidusaks tehnikaks. Maja siseruum oma nurgeliste pindadega on avatud ja voolav.

Hoone on kahekordne. Esimesel korrusel asuvad avatud eluruumid: elutuba, köök ja trepihall. Eluruumide ümber on vajalikud abiruumid. Eraldi tsooni moodustab saun, mis on ühenduses elutoaga. Lükanduste avamisel loovad saun, elutuba, ühine terrass ja aed mõnusa koosluse heaks äraolemiseks. Teisel korrusel on rahulik ja vaikne magamistubade tsoon. Hoone esimese korruse katusel on terrassid ja osa katust on haljastatud, pakkudes teiselt korruselt kauneid vaateid merele ja kadakasele rannale.

Hoone on ehitatud monoliitbetoonist. Siksakiliselt volditud betoonlint vormistab Möbiuse lehest inspireeritud kuju, lindi vahele jäävad tühimikud täidab klaas ja puit.