MERCHANT’S HOUSE HOTEL

Keskaegse hansakaupmehe majja loodud 37 toaga hubane hotell


Asukoht:
Tallinn
Tellija: Hansafond Grupp AS
Projekti algus: 2004
Valminud: 2005
Pindala: 2000 m2


Hotell asub Tallinna vanalinnas Dunkri tänaval, keskaegses hansakaupmehe majas. Maja vanimad osad on pärit 14. sajandist. Hotelliks on ühendatud mitu sisehoovi ümber asuvat hoonet.

Hoone rekonstrueerimisel on kõik kaitse all olevad ajaloolised detailid säilitatud, restaureeritud ja eksponeeritud, tänapäevased tehnosüsteemid on peidetud seintesse ja põrandatesse. Hotelli jaoks vajalikud uued elemendid on lahendatud minimalistlikult ja puhtalt, et mõjule pääseksid keskaegsed seinad, laemaalingud ja maalingutega laetalad. Iga hotellituba on ise nägu.

Lähtudes ruumi vormist ja eripäradest, on mõnel puhul olnud võimalik vannide paigutamiseks ära kasutada keskaegseid nišše, mõnes vannitoas on vann aga toa ehtena keset ruumi. Värvilahendused on inspireeritud keskaegsest värvigammast – kinaveripunane, sügav sinine ja teised kirkad värvid kontrasteeruvad valge krohvitud ja halli paekiviseinaga.

Võlvkeldrisse on rajatud restoran ja hotellil on ka väike spaa. Endises kaupmehe magamistoast sai põhjamaist külma kliimat sugereeriv vitraažidega Jääbaar, mille baariletil on ehe jää, seinas jääd meenutavad valgustid ja mööblikatetel raagus oksi kujutav muster.