K18 büroohoone

Nerise jõgi jagab Vilniuse linna kaheks – ühel poole jääb ajalooline vanalinn ja teisele poole pulbitsev uus linn. Uue linna kõige selgem sümbol on kõrghoonete kobar ümber Konstitucijose tänava: Euroopa torn, Swedbanki peakontor ja Radisson Blu hotell. Vilniuse kuulsus ja positsioon Kesk- ja Ida-Euroopa äri- ja finantskeskusena kinnistub järjest tugevamalt ning seetõttu on vajadus uute kontoripindade järele kasvav trend, mida tunnistab ka linn. Soovides kontsentreerida nendest muutustest tulenevat dünaamikat efektiivselt ühte kohta, on linnal soov olemasolevat kõrghoonete piirkonda veelgi tihendada.


Uue kõrghoone asukoht oli ka KOKO arhitektide lahenduse lähtepunktiks: tegemist on krundiga, mille keskelt jookseb jalgrada Nerise äärest otse kõrghoonete keskele. Lahenduse kaks eesmärki on luua eelmainitud teljel aktiivne linnaruum ning lisada Vilniuse uuele linnale maamärk.


Hoonele oli määratud kaks funktsiooni: hotell ja büroo. Sissepääsuideest lähtudes jätsime olemasoleva telje puhtaks ning tõstsime kaks eri funktsioonidega torni kummalegi poole tekkinud väljakut. Tornide jalajälje minimaalsena hoidmise tulemusena tekkisid veidi eraldatumad pargid mõlema maja juurde: hotelli park külalistele ja büroomaja park kontoritöötajatele puhkehetkeks.


Kahe torni eraldamisega tekkisid kummassegi dubleerivad funktsioonid, mis maapinnakorrusel ühendatuna oleksid täitnud kogu linnaruumi ja pargid. Lahenduseks ühendati tornid ülevalt, võimaldades nii lisafunktsioonide – restoran, spordiklubi jm – ühiskasutust ning garanteerides neile parimad vaated. Kahe torni ühendamisel tekkis ka piikonnale ikoon – Uue Linna Värav.