Merivälja 1A

Pirita jõe ja mere ristumisnurka männimetsa alla jääv asukoht on oma tagasihoidlikkuse ja iluga üks nõudlikumaid paiku, kuhu luua uut hoonet. Mändide vahele istutatud maja püüab oma L-kujulise vormiga avada võimalikult palju erinevaid vaateid, hoides samas maja avatud fassaadid eemal autoteest.


Erinevalt rannahoonetest on büroohoone eelkõige seal töötavate ettevõtete füüsiline väljund ning seetõttu oleme valinud maja fassaadimaterjaliks vaoshoitud jõulisusega musta betooni, mis mõjub ühelt poolt aukartustäratavalt, teiselt poolt sulandub aga männimetsa puutüvede tumedusega. Metsa- ja rannapiirkondades ülekasutatud puitmaterjali näeb vaid terrasside kattena, sest Eesti mereäärsetes tingimustes on selle hooldusega rohkem muret kui rõõmu. Maja teine fassaadimaterjal – rohekassinise alatooniga fassaadiklaas – avab kontoritele põrandast laeni vaated ühelt poolt jõele, rannale ja merele ning teiselt poolt ilusale looduslikule männimetsale.


Maja L-tähe lühema otsa moodustavad 2-korruseline konsool ning autode allasõidu kohal kõrguv rõdu. Maja läände avanevatel külgedel on rõdud nii 2. kui ka 3. korrusel ning koos väikese eendusega katuse küljes töötavad need omamoodi päikesevarjuna siseruumidele. Maja idapoolsed küljed on minimalistlikult tagasihoidlikud, jättes oma suurtel klaaspindadel mängima männisalu peegeldused.