Poska 13

Narva-Jõesuu on tuntud kui Eesti põhjaranniku kuulsaim kuurortlinn. Suvituspaik, mis saja aasta kestel tõusis suve algul justkui tuhast ning läks igal sügisel pikale talveunele, ei suuda enam ligi meelitada sadu ja tuhandeid külastajaid kõigist generatsioonidest ja ühiskonnakihtidest. Tänapäeval on paljudel inimestel suvituspaiga külastamiseks vaja rohkemaid põhjusi kui päikese ja liivaranna olemasolu.


Narva-Jõesuu hiilgeaeg jääb Nõukogude Eesti aegadesse, kui lähipiirkonna kuulsaim kuurort meelitas suvitajaid üle kogu Nõukogude Liidu. Poska ja Aia tänava nurgale 1985. aastal Toomas Reinu projekti järgi rajatud kultuurihoone kuulub ka selle ajastu lõppu ning on tänaseks päevaks kasutuseta seisnud ja lagunenud. Aia tänava puhul on tegemist linna ühe tähtsama tänavaga, mida ääristavad sanatooriumid, millest edasi jäävad mere poole vaid liivarannad.


KOKO arhitektide lahenduse eesmärk on anda Aia tänavale juurde üks hoone, mille üle uhke olla. Uus sanatoorium avaneb Aia tänavale lõunapoolse terrassi kaudu, mis läheb sujuvalt üle hotelli fuajeeks ning toimib soojade ilmadega restorani laiendusena. Esimese korruse fuajeest saab nii hotelli külastaja kui ka linnaelanik liikuda puhkekeskuse spaasse või restorani. Lisaks tavapärastele sanatooriumivõludele on majal konverentsisaal, mis võimaldab hotelli kasutada ka töisemate kohtumiste tegevuspaigana. Maja eriline asukoht Narva jõe ja Soome lahe vahele jääval maaninal pakub kõikidele hotelli külastajatele võrratuid vaateid, mida neil on võimalik oma isiklikult rõdult läbi männimetsa nautida.