KOKO arhitektid kutsuti Pariisi rääkima oma kogemustest ja töödest

9. veebruaril pidas Andrus Kõresaar KOKO arhitektidest Pariisis Chaillot palees loengu vanade hoonete arhitektuursest uuestisünnist.

Prantsuse Arhitektuuri Instituudi korraldatav Chaillot nimeline loengusari esitleb igal aastal olulisemaid rahvusvahelisi kaasaegse arhitektuuri saavutusi.

Paar päeva varem avati samas hoones näitus "Un bâtiment, combien de vies ?", mis esitleb arhitektuurselt märkimisväärseid hooneid, millele on antud uus elu. Näituse peamine teemapüstitus ongi arutelu ühe hoone mitme eluea võimalikkusest.

KOKO arhitektidelt on näitusel esitletud nii Lennusadam kui ka Fahle maja, mis mõlemad ilmestavad pea lootusetuna näiva vana hoone uut elukäiku.

Näituse kuraatori Prantsuse Arhitektuuri Instituudi direktori Francis Rambert’i sõnul on saabunud aeg olemasolevate hoonete ja linnaalade ümberkujundamiseks ning viimased 50 aastat on läinud, et tulla välja eituse perioodist , aga nüüd ollakse vahetanud ex nihilo lähenemine in vivo lähenemisega. Rambert eelistab sõnale rehabilitatsioon sõna transformatsioon, sest viimane on tema sõnul oma olemuselt looming kui vaid tehnikate ja standardite ajakohastamine.

Andrus Kõresaar tõdes, et nii võimsas hoones nagu seda on Chaillot palee Seine’i jõe kaldal vaatega Eiffeli tornile on suur au rääkida Eesti arhitektuurist ning esitleda teiste maailmatasemel arhitektide kõrval meie enda saavutusi.

Näitus jääb avatuks kuni 2015. aasta septembri lõpuni Prantsuse arhitektuuri ja pärandi keskuses Pariisis Chaillot palees.