KOKO arhitektid pälvisid Eesti Disainiauhinna BRUNO

KOKO arhitektid auhinnati parima disainiobjekti kategoorias disainiauhinnaga BRUNO Lennusadama püsiekspositsiooniruumi eksponaatide kujundamise, graafilise kujundamise ja kujunduse juhtimise eest.

Rahvusvaheline žürii (Per Mollerup, Tapio Anttila, Adam von Haffner Paulsen, Fabien Cappello, August Kull) hindas nominente peamiselt kasutajasõbralikkuse, innovatiivsuse, ergonoomsuse, esteetika ja keskkonnasõbralikkuse kriteeriumide alusel.

Bruno on Eesti disaini auhind, mida Eesti Disainerite Liit annab välja alates 2006. aastast. Auhind on nime saanud disainikateedri rajaja ning esimese disainiauhinna initsiaatori professor Bruno Tombergi järgi.

Disainiauhinda BRUNO jagatakse kahes kategoorias: parima tootedisaini ning parima disainiprojekti eest. Auhinda antakse välja selleks, et väärtustada disaineri rolli ühiskonnas ja demonstreerida disaini potentsiaali elukeskkonna inimväärsemaks muutmisel ja konkurentsivõime tõstmisel. Rahvusvaheline zürii lähtub tööde hindamisel eelkõige kriteeriumitest, milleks on kasutajasõbralikkus, innovatiivsus, ergonoomika, esteetilisus, keskkonnasõbralikkus.  EDL soovib disainiauhind BRUNO väljaandmisega soodustada disainerite, ettevõtete ja avaliku sektori koostööd.