KOKO arhitektid pälvisid Rootsi Äriauhinna

18. oktoobril kuulutati taas välja Rootsi Äriauhindade võitjad. Auhinnad anti välja neljas kategoorias: parim jätkusuutlikult kasvav ettevõte, parim keskkonda panustav projekt, parim noor ettevõtja ja parim ühiskonda panustav projekt.

Parimaks keskkonda panustajaks valiti KOKO arhitektid, kelle juhtimisel valminud projekt Lennusadama küttesüsteemide rajamiseks on unikaalne, keskkonnasäästlik ja heaks näiteks kitsastes oludes innovaatiliste lahenduste leidmisest.

Ettevõtluskonkurss Rootsi Äriauhind on loodud eesmärgiga tunnustada Eesti ettevõtteid ning tõmmata ühiskonna tähelepanu just jätkusuutlikule ja vastutustundlikule arengusuunale. Samuti aitab konkurss veelgi tugevdada Eesti ja Rootsi vahelist ettevõtlusalast koostööd.

Swedbanki ettevõtete panganduse juht Robert Kitt sõnas, et sündiv innovaatiline idee vajab esmalt äratundmist ning seejärel tuge ja hoolitsust. „Soovitan ettevõtjatel jälgida oma sektoris tegutsevate teadlaste ja leiutajate tegemisi – ehk on nad just leidmas lahendust probleemile, mis on aastaid teie ettevõtte arengule takistuseks olnud? Andkem osa oma edust Eesti ühiskonnale tagasi, aidates sündida ning toetades maailma muutvatel tulevikutehnoloogiatel ja -toodetel.”

Rootsi Äriauhind 2012 žüriisse kuulusid Rootsi suursaadik Eestis Jan Palmstierna, Swedbanki Eesti juht Priit Perens, Kristiina Sikk Rootsi Kaubanduskojast, Rein Leipalu Ragn-Sellsist ja Mantas Zalatorius Rootsi Eksportnõukogust.