KOKO arhitektid võitis rahvusvahelise sisearhitektuuri auhinna

Lennusadam on valitud rahvusvahelise sisearhitektuuri assotsiatsiooni (International Interior Design Association – IIDA) auhinna Global Excellence Awards 2013 hariduse ja kultuuri kategooria võitjaks. Selles kategoorias kandideerisid nii koolid, ülikoolid, religioossed ehitised kui ka muusemid.

IIDA Global Excellence Awards on rahvusvaheline sisearhitektuuri konkurss, mille eesmärgiks on tunnustada ja esile tõsta silmapaistvat originaalsust rahvusvaheliste sisearhitektuuri projektide seas. Konkurss on korraldatud koostöös BMW Group Designworks USAga, kes üle 40 aasta on olnud loovuse ja innovatsiooni eestvedaja.Esitatud tööd võistlesid kümnes kategoorias ning töid laekus 36-st riigist üle maailma.

Auhinda käis 25.jaanuaril Pariisis IIDA auhinnagalal vastu võtmas Lennusadama rekonstruktsiooni projekteerinud KOKO arhitektid esindaja Andrus Kõresaar, kes märkis: „See on väga suur üllatus ja kõrge tunnustus. On igati tore, et Eestis asuv projekt saavutas tähelepanu ajal, mil Hiina disain on ülekaalukalt maailma vallutamas ningüle poole IIDA erinevate kategooriate võitudest läks Aasiasse. Ma ei kahtle, et valminud Lennusadam on mitmes mõttes maailma parim, aga on väga hea tunne, kui ka maailma tipp-professionaalid seda arvamust jagavad.“

Varasemalt on samas kategoorias võitnud: Centre for Virtual Engineering Stuttgartis Saksamaal,University of Waterloo Kanadas ja Urbanian Pavilion World Expo 2010 Shanghais Hiinas.

IIDA on sisearhitektide ühendus, mis koondab üle 13000 liikme 50s riigis. Ühendus loodi 1994. aastal organisatsioonide Institute of Business Designers (IBD), International Society of Interior Designers (ISID) ja Council of Federal Interior Designers (CFID) ühinemise tulemusena. IIDA eesmärgiks on väärtustada ja seista innovatiivse ning omanäolise disaini tuleviku eest.