KOKO arhitektid ja Nordecon uuendavad Pärnus Estonia Spaad

Estonia Spa arhitektuurikonkursi võitnud KOKO arhitektid ja Nordecon sõlmisid Estonia Spa Hotelsiga töövõtulepingu, mille kohaselt ehitatakse täielikult ümber Estonia „Rohelise maja“ ja „Valge maja“ hotellikompleksid.

Pärnu linnale kuuluv Estonia Spa on hotellikompleks, mis pakub spa teenuseid. Olemasolevad hooned pärinevad hilistest 80ndatest, varastest 90ndatest ning on seetõttu jäänud alla tänastele teenuskvaliteedi ootustele.

Hoonete uuendamise arhitektuurse osa loojaks on KOKO arhitektid. Pärnu rannapargi ääres asuva spaahotelli peamiseks kujundussuunaks on luua moodne ja eestipärane puhkekeskus, mis  toob välja hotelli hea asukoha, eripärad ja väärtused. Andrus Kõresaare sõnul saab Estonia SPA uue isikupärase siselahenduse. „Oleme inspiratsiooni noppinud Eesti loodusest, rahvuslikest traditsioonidest, käsitööst ja kultuurist.“ Lisaks võimaldab tema sõnul uue basseini- ja saunakompleksi ehitus lisada spaale nn wellness-kategooria.

Ehitustööde kestvuseks on planeeritud 2014 jaanuar kuni 2015 juuni. Projekteerimis- ja ehitustööde eeldatav maksumus on 8,3 miljonit eurot.