Arhitektuurikatlas saab näha näitust “Vana ja uus Eesti kaasaegses arhitektuuris”

28. augustil avatakse Arhitektuurikatlas, Põhja pst 27a Eesti kaasaegse arhitektuuri põnevamaid ja rahvusvaheliselt tunnustatud objekte tutvustav fotonäitus "Conversion in Estonian Contemporary Architecture" ehk "Vana ja uus Eesti kaasaegses arhitektuuris", mida on varem näidatud arhitektuurihuvilisele publikule Londonis, New Yorgis, Torontos ja Helsingis. Detsembris rändab näitus Eesti kultuuri päevade raames Nantes’i Prantsusmaal, nii et kuni oktoobrini on ainus võimalus kõnealust fotonäitust Eestis vaadata.

Näituse kuraator Andrus Kõresaar KOKO arhitektidest: "Eesmärgiks oli tuua ühele näitusele kokku sellised Eesti arhitektuurimaastiku lipulaevad, mille puhul arhitektide ülesandeks on olnud ühendada vana ja uus, nii et vana oleks väärtustatud ja uus kannaks selgelt tänase päeva iseloomu." Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järgi sõnul sobib see Eesti arhitektuuri tutvustav näitus Arhitektuurikatla esimeseks näituseks eriti hästi. "Arhitektuurikatel ise on hea näide vana tööstushoone uuestisünnist Eesti arhitektide käe all, näide vana ja uue ühendamisest, mistõttu ei oska paremat paika ette kujutada," ütleb Järg.

Näitusel esindatud objektid:
Tartu Ülikooli Narva Kolledži hoone (arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil ja Katrin Koov, Kavakava)
Fahle maja (KOKO arhitektid)
Eesti Meremuuseumi Lennusadam (KOKO arhitektid)
Tallinna sünagoog (KOKO arhitektid)
Rotermanni kvartali uus ja vana jahuladu (Hanno Grossschmidt)
Rotermanni laudsepatöökoda (KOKO arhitektid)
Kukemõisa talu Järvamaal (Emil Urbel)
Pärnu kesklinna koolide võimla (Siiri Vallner, Kaire Nõmm, Katrin Koov, Kavakava),
Hotell Telegraaf (Martin Aunin)
Koidula tänava korterelamu Tallinnas (3+1 arhitektid)
Eesti Panga galerii (Urban Mark)
De La Gardie Kaubamaja (Andres Alver, Tiit Trummal, Tarmo Laht)
Viljandi riigigümnaasiumi hoone (Salto).

Näitus jääb Arhitektuurikatlas avatuks 30. oktoobrini.

Näitus on valminud koostöös Kultuuriministeeriumi, Eesti Kultuurkapitali, KOKO arhitektide, Produktsioonigrupi, Londoni Eesti Saatkonna, Helsingi Eesti Saatkonna, Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Arhitektuurikeskusega.